Początki księgarni to rok 1972. Wtedy to, 10 stycznia powstała czwarta w Ostrowcu Św. księgarnia „Dom Książki". Jako setna jubileuszowa księgarnia w ówczesnym woj. kieleckim posiadała tradycyjny wystrój wnętrza z ciekawą kompozycją plastyczną sgrafittem zaprojektowanym przez mgr A. Grabiwodę. Powierzchnia frontu księgarni i zaplecza miała 240m². W późniejszych latach ta powierzchnia została dotkliwie okrojona. W wyniku przekształceń w 1998 roku stała się księgarnią prywatną i nadaliśmy jej nazwę „Odeon".

W roku 2008 udało nam się powiększyć powierzchnię księgarni oraz przeprowadzić remont, zabieg ten sprawił, że nasi klienci czują się w niej swobodnie i miło. W chwili obecnej jest to największa w naszym mieście księgarnia. Oferujemy bogaty asortyment podręczników oraz pomocy dydaktycznych dostępnych przez cały rok, ponieważ współpracujemy z wieloma wydawnictwami i hurtowniami w całej Polsce. Wychodząc na przód naszym wymagającym klientom posiadamy książki z różnych dziedzin są to beletrystyka, fantastyka kryminał, powieści obyczajowe, romanse, literatura piękna oraz popularno-naukowa, historia, biznes, informatyka, komiksy, zdrowie, kuchnia, literatura dziecięca i młodzieżowa, ezoteryka, religia, albumy i różnego rodzaju poradniki. Sprowadzamy również książki na specjalne zamówienia dla indywidualnych klientów. Ponadto prowadzimy sprzedaż reprodukcji, artykułów papierniczych szkolnych i biurowych, kalendarzy zabawek i gier. Posiadamy duży wybór kart okolicznościowych a od jakiegoś czasu systematycznie poszerzamy wybór audiobooków.

Staramy się też aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego miasta i promować czytelnictwo, co roku uczestniczymy w obchodach Światowego Dnia Książki, fundujemy nagrody w szkolnych konkursach i zawodach sportowych. Wspieramy i promujemy naszych lokalnych autorów poprzez organizowanie wieczorków poetyckich. Dotychczas mieliśmy okazję gościć panią Krystynę Łukasik, Mirosławę Dudę, Jadwigę Jastrząb oraz wielu innych ostrowieckich poetów. Z pośród ogólnopolskich znakomitych autorów gościliśmy pana Andrzeja Pilipiuka. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby ta lista wciąż się powiększała o kolejne znakomitości. Raz w miesiącu gościmy w naszych progach Sekcję Literacką z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Św. Od niedawna należymy do Konsorcjum Przyjaznych Firm i mocno promujemy akcję.

Księgarnię można odwiedzić od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00,
a w sobotę od 9.00 do 13.00


Informacja o plikach cookies

W celu zapewnienia prawidłowego działania nasza strona wykorzystuje pliki cookies.